‘Kendine Yetebilmek’ Tayfun Timoçin’ den

Amatör denizcilerin beklediği kitap çıktı:                                                          Yelkenli Yatta KENDİNE YETEBİLMEK Güvenli ve rahat yatçılık için ipuçları

“Türk yatçısının dilinden konuşup, halinden anlayan bir eser.”

Teknede her an el altında bulunması istenen bilgilerle dopdolu ve tatlı dilli “Yelkenli Yatta Kendine Yetebilmek”, denizciler için gerçek bir başucu kitabı.

traseSon yıllarda amatör denizcilere yönelik kitaplarla zenginleşen raflarımızın sayısı giderek artmakta. Ancak çoğu çeviri veya gezi anılarından oluşan bu çok değerli kitapların arasında Türk yatçısına yönelik, güvenli ve rahat bir tekne hayatı için bir araya getirilmiş ipuçlarından oluşan bir yol gösterici kitap yoktu. Artık var.

Denizcilik üzerine makale ve çeviri kitaplarından tanıdığımız yazar  Tayfun TİMOÇİN, bu boşluğu, “Yelkenli Yatta Kendine Yetebilmek / Güvenli ve rahat yatçılık için ipuçları” adlı kitapla dolduruyor.

İmbikten geçirdiği 30 yıllık denizcilik deneyimini, evrensel bilgi ile yoğurarak, sıkıcılıktan çok uzak günlük konuşma diliyle okura aktaran Tayfun Timoçin, bu kitabında yatçının, her an karşısına çıkabilecek pek çok olaya değiniyor, çözüm önerilerini getiriyor, evrensel kabul görmüş bilgiler veriyor.

Türkiye’deki sıkışık balıkçı barınaklarındaki yanaşma manevralarından,          Navigasyonun inceliklerine,                                                                                                         Adını ezberlemeye gerek olmaksızın bulutların şekil ve renklerine bakarak hava tahmininden,                                                                                                                          Teknelerde bakılan evcil hayvanlarımıza,                                                                                Yelkenlerin uzun süre nasıl kullanılabileceğinden,                                                                 Koylardaki sivrisinek ve arı sorunlarına kadar,

Yatçıların her an karşısına çıkabilecek çok çeşitli konulara değinen kitap, amatör denizcilerimizin olduğu kadar denizciliğe merak salan herkesin elinden düşüremeyeceği türden bir eser. Teknede her an el altında bulunması istenen bilgilerle dopdolu ve kolay anlaşılır “Yelkenli Yatta Kendine Yetebilmek”, denizciler için gerçek bir başucu kitabı.

YELKENLİ YATTA KENDİNE YETEBİLMEK – Güvenli ve rahat yatçılık için ipuçları     216 sayfa, 16 x 23,5 cm., mat kuşe, ISBN: 978-605-84855-0-1, Fiyatı: 30 TL.

Keyifli okumalar dileriz…

Tüm Hakları Saklıdır07/11/2014 – 10.50

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s