Çağla Dönertaş Abu Dhabi Final vizesini aldı

Abu Dhabi logoBu yıl ilk kez düzenlenen ISAF Sailing World Cup Final yarışları 26 – 30 Kasım 2014 tarihleri arasında Abu Dhabi, Birleşik Arap Emirlikleri’ nde gerçekleşecek. Olimpik sınıflara açık yarışa katılacak sporcular, sırasıyla 2014 Santander ISAF Dünya Şampiyonası, ISAF Rank ve ISAF Sailing World Cup Qingdao  sıralamalarından değerlendirilerek davet ediliyor. Laser sınıfında 20 ve Laser Radial sınıfında 18 teknelik filolar altın madalyayı kazanmak için kıyasıya mücadele edecekler. Yarış kısaltılmış formatla altı yarışlık filo yarışından bir kötü puan atmalı ve ardından bir Madalya Yarışından oluşacak. Final olimpiyat, dünya şampiyonlarını ve tüm madalya kazanmış sporcuları da içeriyor.

Abu Dhabi Radial

2012 Laser Radial Avrupa Şampiyonası ve 2013 Mersin Akdeniz Oyunları bronz madalya sahibi, 2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında da ülkemizi temsilen yarışan ve mevcut ISAF Dünya Laser Radial Rank listesinde yedinci durumda olan ve başarılı bir sezon geçiren ncdonertasNazlı Çağla Dönertaş (FB) bu büyük final yarışına davet alarak hem sponsoru RODOPMAN LTD’e ve bireysel antrenörlüğünü yapan 2004 Atina ve 2008 Beijing Olimpiyatları Laser olimpik sporcumuz Kemal Muslubaş’ a, hem de camiamıza ülke olarak başarısıyla dünya yelkenciliğinde Türkiye’ nin adını gündeme getirerek gurur verdi. Başarılı grafiğinde bu Final yarış serisi ona 2016 Rio Olimpiyatları hedefine ivme ve güven kazandıracak. Final yarışında resmî antrenörlüğü Burçin Yılmaz yapacak.

Nazlı Çağla Dönertaş ISAF Sailing World Cup Final’ ini 13. bitirdi. Kutlar, çalışmalarında başarılar dileriz.    Kesin Sonuçlar

Nazlı Çağla Dönertaş’ ı, emeği olan herkesi kalben kutlar, bol bol şans dileriz. Gönlümüz seninle Çağla 🙂

Tüm Hakları Saklıdır17/11/2014 – 11.30

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s