2012 Türkiye Yelken Federasyonu Başkanlık seçimi yapıldı.

Dört yıllık olimpik dönemlerde gerçekleşen Türkiye Yelken Federasyonu seçimleri Ankara’ da bugün yapıldı. Türkiye Yelken Federasyonu’nun 3. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa Ahmet Gençtürk seçildi.

Aktif Metropolitan Otel’de yapılan genel kurulda Ahmet Gençtürk, Mehmet Serdar Belli ve Selma Rodopman başkanlık için yarıştı. Gençtürk, toplam 148 delegenin oy kullandığı genel kurulda 59 oy alarak Yelken Federasyonu’nun yeni başkanı seçildi. Adaylardan Mehmet Serhat Belli 55, Selma Ayhan Rodopman ise 34 oy aldı.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da genel kurula gelerek oyunu kullandı. Yönetim, denetim ve disiplin kurulları şu isimlerden oluştu:                                        Yönetim kurulu: Düriye Özlem Akdurak, Ahmet Aykutalp Özgenç, Kerim Engin Kalafatoğlu, Adnan Yurdum, Erman Çeliker, Nevzat Taşkın, Feyyaz Ünal, Ferit Esen, Tolga Yağlı, Sedef Kökten Türk, Mehmet Sırrı Gürkan ve İhsan Dartar.

Disiplin kurulu: Emre Derman, Hasan Sarıkabak, Burak Kepkep, Hakan Börteçene ve Dilek Öztürk.                                                                                                                                Denetim kurulu: Cevad Gürer ve Turan Saraç.

Bu zorlu rota ve sorumlulukta geçmiş dönemde emeği geçen Sn. Nazlı İmre ve ekibine teşekkür ederiz. Deneyim ve enerjinin, geçmiş dönemin ve tüm aday ekiplerinin destek ve katılımıyla yeni dönemde sporumuza daha da güçlü yansıması temennimizle, Sn. Ahmet Gençtürk ve ekibini kutlar, başarılı bir dönem dileriz.

Kaynak ve Resimler: T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü

30/10/2012 – 20:10

2 thoughts on “2012 Türkiye Yelken Federasyonu Başkanlık seçimi yapıldı.

  1. Geri bildirim: Yelkende 2014′ e doğru | ucase

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s