ISAF 2012 Kongresi başlıyor.

ISAF (Uluslararası Yelken Federasyonu) her dört yıllık Olimpik dönemde kurullarını yeniliyor ve bu amaçla 01 – 11 Kasım 2012′ de yapılacak Yıllık Olağan Toplantısı içerisinde 2013- 16 yeni dönem kurulları belirlenecek.

30 Ekim’ de gerçekleşen Türkiye Yelken Federasyonu Başkanlık seçimi ile beraber dönemini bitiren Başkan Sn. Nazlı İmre, kolay ulaşılabilmesi için TYF Facebook sayfasında sporcularla Pazartesi günü Veda mesajını paylaştı. Mesaj için lütfen tıklayın.

Nazlı İmre 2009-12 döneminde sürdürdüğü ISAF Başkan Yardımcılığı görevini, 10 Kasım 2012′ de İrlanda, Dublin – Dun Laoghaire Pavilion Tiyatrosu’ nda yapılacak ISAF Genel Kongresinde yenilemek üzere yeniden aday. Adaylık için ülkelerin milli otoriteleri tarafından aday olarak gösterilmek gerekiyor.           İmre‘ yi aday gösteren ülkeler: AUS, CHN, DEN, FRA, GER, HUN, ISL, ISR, ITA, KGZ, KOS, NOR, ROU, RUS, SWE, TUR, USA.

ISAF maddesine göre, seçilecek yedi Başkan Yardımcısından en az ikisinin kadın olması gerekiyor. İmre ile beraber aday gösterilen diğer kadın isimler ise Marcelien Bos-De Koning (NED) ve Adrienne Greenwood (NZL).

Nazlı Başkan’ a bol şans dileriz.

01/11/2012 – 21:05

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s