2024 Paris’ e bir Türk kadını eli dokunacak

EUROSAF Başkan Yardımcısı ve 470 Uluslararası Sınıf Birliği Yönetim Kurulu üyesi Pınar Coşkuner Genç, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları yelken branşında Principal Race Officer / PRO (Baş Yarış Sorumlusu) olarak atandı.

Pınar, Tokyo 2020 Yarış Yönetim Takımı’nın da önemli bir üyesiydi ve halen World Sailing Bölgeler ve Gelişim Komitesi Başkanı.

Genç, International Race Officer / IRO’ lardan ( Uluslararası Yarış Yöneticileri) oluşan bir destek ekibiyle, her Olimpiyat yarışını organize etmekten sorumlu Course Representatives  (Parkur Temsilcileri) ekibine liderlik edecek.

Olimpiyat Oyunları’ nda ilk kadın PRO olmanın onurunu ve yükünü taşıdığını ifade eden Pınar Coşkuner Genç, “Londra’da başlayıp Rio ve Tokyo’da devam eden bir yolculuk olan Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na PRO (Baş Yarış Sorumlusu) olarak atanmak yarış resmi kariyerimdeki en büyük başarıdır. Olimpiyatçılara en iyi hizmeti vermeyi ve diğer kadın yarış yöneticilerine örnek olmayı umuyorum.”

Bu pozisyonda görev alacak dünyadaki ilk kadın ve ilk Türk yarış yöneticisi Pınar Coşkuner Genç’ i tebrik eder, başarılar ve kolaylıklar dileriz.

09/02/2022 – 09:20

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s