2015 Pirat İstanbul Şampiyonu SPORTURİST Kupası’ nda belli oldu

MYK logoSon güçlü Lodos fırtınasında sahil tesisleri oldukça hırpalanan Marmara Yelken Kulübü, yönetimi, üyeleri ve sporcu velileri ile yaralarını sardıktan sonra önce 28 – 29 Mart’ ta GİSBİR Kupası Yat ve Sportsboat ardından, 04 – 05 Nisan’ da 50. YIL SPORTURİST Kupası Optimist, Laser ve Pirat Yarışlarını düzenlediler. MYK, ara vermeden 08 Nisan (bugün)’ da başlayacak TYF / Bölge Kupası Optimist – Laser Yarışlarına da ev sahipliği yapacak. İstanbul ili, TYF tarafından belirlenen 2. Bölge illeri arasında yer alıyor ve oldukça kalabalık bir filoya sahip. Bölge Kupası, Optimist ve Laser sınıfları için TYF/ Federasyon Kupası’ na katılımda seçme kriteri olduğundan önem taşıyor. Yarışlarda suda Kural 42 uygulaması bulunmuyor. Sporturist Kupası’ nın da Yarış Kurulu Başkanlığı yapan Somer Büyükakkuş, böylece TYF/Bölge Kupası’ nın lojistiğinin, rotasının ve ekibinden bir kısmının antrenmanını da yapma fırsat buldu.

The SuntaysSUNTAY’ lar 2015 Pirat İstanbul Şampiyonu

Pirat start Nisan 2015

Cumartesi 12 knt ve Pazar 5 knt civarı rüzgar ile geçen Sporturist Kupası’ nda 10 ekibin katılımıyla 2015 Pirat İstanbul Şampiyonası da gerçekleşti. Geçmiş dönemin başarılı 470 dümencileri “İkizler” Murat – Haluk Suntay (İYK), 2014 Türkiye Pirat Liginin beşinci ve son ayağında güzel bir nostalji yaşayarak, 470 sınıfı ekipleri Altuğ Yanardağ ve İrfan Gezici ile yarışmışlardı. Aradan geçen süre içinde beraber yarışmaya karar verdiler. Suntay’ lar dört yarışı da kazanarak İstanbul Şampiyonu oldular. İkinciliği Burak Cora – İrfan Papila (FB) ve üçüncülüğü ikinci ile eş puanla Çağlan Kuruner – Caner Özkan (GS) kazandı.

Pirat Ist. Samp.2015

SPORTURİST ODUL FORMU OPTİMİST     SPORTURİST ODUL FORMU LASER

Beş ilde eş zamanlı gerçekleşecek TYF/Bölge Kupası’ nda tüm sporculara, antrenörlere ve yarış kurullarına bol şans dileriz.

Tüm Hakları Saklıdır08/04/2015 – 10.05

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s