Optimistçilerimiz Garda Gölü’ nde buluştu

hero-fraglia-logo“33º Lake Garda Meeting Optimist Class” 02 – 05 Nisan 2015 tarihleri arasında Garda Gölü, İtalya‘ da 863 optimistçinin katılımyla yapıldı. Bu yarışta 2011′ de Nogay Dökmeci, 2012′ de de Ömer Işık şampiyon olmuştu.

Cadetti grubu (Division A) 2004-05-06, 9 – 11 yaşlara, Juniors grubu (Division B) 2000 den 2003 doğumlulara açık. Cadetti grubu, günde suda 6 saatten fazla kalmıyor, 15 kntın üzerinde start etmiyor ve günde üç yarıştan fazla yapmıyor. Yarışlarda “U” veya “Siyah Bayrak” hazırlık işareti olarak kullanılıyor. “U” bayrağı uygulamasında ceza süresi Juniors için son üç dakika iken, cadetti için son bir dakika. Start işlemleri de 5 – 4 – 3 – 0 olarak uygulanıyor.

Cadetti de altı yarış ile 187 ve Juniors ta dokuz yarış ile 676 optimistçinin mücadele ettiği buluşmada 33 Türk yelkencisi de Garda Gölü’ ne çıkartma yaptı. ERA Bodrum 5, Bodrumspor 7, Turgutreis 5, ARM Urla 8 ve Marmara Yelken 8 sporcu ile yarışta yer aldı. Antrenörler; Serdar Çiçek, Ediz Çam, Mustafa Özkoç, Adriana Karamanlieva Kaya, Ufuk Gürün, Aysun Arıkan.

Okyanus Arikan Garda 2015Yelkencimiz Okyanus ARIKAN (ARM Urla) Cadetti de genel klasmanda 3. ve kızlar kategorisinde 2. olarak ödül podyumuna çıktı. Tebrikler Okyanus ARIKAN…

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bu yıl Lake Garda Meeting Optimist’ te bir ilk te yaşandı. 1. COUNTRY CUP, her ülkeden bir optimistçinin katılımıyla üç yarış üzerinden yapıldı. Efe Tulçalı birinci yarışta aldığı DSQ puanı ile mutlak şampiyonluğu kaybederek beşinci oldu.

CADETTI SONUÇLAR                       JUNIORS SONUÇLAR

Tüm yelkencilerimizi, kulüplerini, antrenörlerini kutlarız…

Tüm Hakları Saklıdır06/04/2015 – 13.20

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s