WORLD SAILING’ de yeni dönem / 2021-2024

World Sailing (Dünya Yelken Federasyonu) 2021 – 2024 dönemi seçimleri hafta sonu gerçekleşti. Başkan adaylarından Kim ANDERSEN (DEN), Quanhai LI (CHN), Scott PERRY (URU) ve Gerardo SEELIGER (ESP)’ den hiçbiri 128 delegenin ilk tur oylamasında %50′ yi geçemeyince, başkanlık seçimi en fazla oyu alan iki aday Andersen (53) ve Quanhai Li (39) arasında ikinci tur oylama ile yapıldı. Sekiz oy farkla (68) Quanhai Li (CHN) World Sailing Başkanı seçildi.

Başkan Yardımcıları en çok oy alan iki erkek, iki kadın ve cinsiyet farkı gözetilmeden üç olmak üzere toplamda yedi kişi olarak seçildi.  15 başkan yardımcısı adayın oylandığı seçimde ilk yedi; CHAMERA, Tomasz (POL) 102, KENNY, Sarah (AUS) 94, BAUM, Philip (RSA) 85, ROCHERIEUX, Yann  (FRA) 79, AKDURAK, D. Özlem (TUR) 77,  SPILLANE, Marcus (IRL) 69   SERTL, Cory (USA) 66  oy aldı. Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak bu sonuçla World Sailing Başkan Yardımcılarından biri olarak seçildi.  

Geçtiğimiz yıllarda 2000-04 ve 2006-2012 dönemlerinde TYF Başkanlığı yapan Nazlı İmre de, 2009-12 ve 2013-16′ da iki olimpik dönem olan sekiz yıl süresince World Sailing Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştu.

Kadın yelken federasyonu başkanlarımızın uluslararası düzeydeki bu katılım ve başarıları gurur verici.

World Sailing Genel Kurul’ unda ayrıca yenileme/uzatma dönemi gelen uluslararası yarış görevlilerinin de başvuruları değerlendirilerek onaylandı. Yenileme sürecinde;  International Judges [IJ] statüsünde Pınar Coşkuner GENÇ’ in, International Race Officers [IRO] statüsünde İlker BAYINDIR [1 – Yıl], Orhan TÜKER ve Selma UCA’ nın, International Measurers [IM] statüsünde Haluk SUNTAY’ ın ünvanları 2024′ e kadar uzatıldı.

Başkan Akdurak’ ı tebrik eder, başarılar dileriz. Yelken sporunun her zaman, ülkemizde ve dünyada, her yerde ve alanda hak ettiği gelişmeleri yaşaması dileğiyle…

02/11/2020 – 13.38

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s