2017 Türkiye Şampiyonları Çeşme’ de belli oldu

yeni-tyf-logoTürkiye Yelken Federasyonu 2017 yılı etkinlik programında yer alan Optimist – Laser Radial ve Laser 4.7 Türkiye Şampiyonası 28 Mart – 02 Nisan ve 420 – 470 – Laser Standart – Pirat – Finn – Rüzgarsörfü Türkiye Şampiyonası 03 – 08 Nisan tarihlerinde Ilıca Koyu, Çeşme / İzmir‘ de gerçekleşti. İki haftaya Çeşme Yelken Gençlik Spor Kulübü ve Rüzgarsörfü yarışlarına Paşalimanı Büyük Liman Gençlik Kampı ev sahipliği yaptı. Tüm yarış kurulu ve destek teknik kadro da Paşalimanı Gençlik Kampı’ nda konakladı.

28 Mart – 02 Nisan haftasında Ilıca Koyu’ nda kurulan iki ayrı parkurda yapılan, toplam 442 sporcunun mücadele ettiği yarışlarda Optimist Sınıfı (321 sporcu) Yarış Kurulu Başkanlığını Emrah Sürmen (Milli), Laser Sınıfı (121 sporcu) Yarış Kurulu Başkanlığını Elvan Atacan (Milli), PRO görevini Selma Uca (IRO) ve Protesto Kurulu Başkanlığını Pınar Coşkuner Genç (IRO – IJ) yaptı. Optimist, Optimist Junior ve Laser 4.7 Sınıfları gruplar halinde yarıştı. İlk iki günün sonunda altı yarış üzerinden bu gruplar Altın ve Gümüş filolar olarak ayrıldı ve tüm Altın Gruplarda hedeflenen 12 yarış, Karayel ve Yıldız-Karayel yönlü mutedil rüzgar şiddetlerinde sorunsuz tamamlanarak Türkiye Şampiyonları belli oldu.

opti tur samp

Optimist Genel’ de Demir DİRİK (Çeşme Yelken GSK), Optimist Kızlar’ da Okyanus ARIKAN (A.R.M Urla Yelken), Optimist Junior Genel’ de Mustafa Can ÖZTUNCEL (A.R.M Urla Yelken), Optimist Junior Kızlar’ da Bilge Nur YAZICI (Turgutreis Yelken),

laser 4.7 tur samp

Laser Radial Genel’ de Nogay DÖKMECİ (SOLO Yelken), Laser Radial Kadınlar’ da Ayşenur ORHAN (Tekirdağ Yelken), Laser Radial Gençler’ de Alp BALTALI (İYK), Laser 4.7 Genel’ de Yiğit Yalçın ÇITAK (Turgutreis Yelken), Laser 4.7 Kızlar’ da İlayda VEZİROĞLU (FB), Laser 4.7 Junior’ da Ece Asya İKİZLER (GS) Türkiye Şampiyonu oldular ve Altınyunus Oteli’ nde ödüllerini aldılar.

03 – 08 Nisan haftasında Ilıca Koyu’ nda kurulan iki ayrı parkurda yapılan, toplam 128 tekne/bordun ve 159 sporcunun mücadele ettiği yarışlarda 420 – 470 – Laser Standart – Pirat – Finn Sınıfları Yarış Kurulu Başkanlığını Selma Uca (IRO), Protesto Kurulu Başkanlığını Jo Sultan Hancıoğlu (IJ) ve Rüzgarsörfü Sınıfları Yarış Kurulu Başkanlığını Önder Tosun (İl) ve Protesto Kurulu Başkanlığını A. Zeki Leblebici (Milli) yaptı. Seriye 06 Nisan günü başlayan Pirat ve Finn Sınıflarına 7 yarış, diğer tüm hareketli salma sınıflarına hedeflenen 12 yarış ve Rüzgarsörfü’ nde de RS:X 8.5m² – 9.5m² Sınıflarına 12 ve diğer Rüzgarsörfü Sınıflarına 10 yarış Karayel ve Kıble yönlü mutedil rüzgar şiddetlerinde sorunsuz tamamlanarak Türkiye Şampiyonları belli oldu.

420 tur samp

420 Genel’ de, Kızlar’ da, Gençler’ de Deniz SALTIK – Aylin TEZOL (Gökova Yelken), 470 Genel’ de Tora KUTOĞLU – Bora KÜTÜK (GS), 470 Gençler’ de Sergen BİRİNCİOĞLU – Fırat ŞAHİN (Ferdi – Gökova Yelken), Laser Standart’ ta Mustafa ÇAKIR (Çeşme Yelken GSK), Laser Standart Gençler’ de Berkay ABAY (Çeşme Yelken GSK), Pirat’ ta Murat SUNTAY – Altuğ YANARDAĞ (İYK), Finn’ de Mehmet Arif ERDEM (KYK),

rsx tur samp

 

RS:X (8.5m²) Genel’ de, Kadınlar’ da Dilara URALP (Çeşmealtı RSK), RS:X Genç Erkekler’ de Luis GÖKTEPE (Çeşmealtı RSK), RS:X Genç Kızlar’ da Derin GÜNENÇ (GS), RS:X (9.5m²) Erkekler’ de Onur Cavit BİRİZ (GS), RS:One Erkekler’ de Nikita CHETVERNYA (Çeşmealtı RSK), RS:One Kadınlar’ da Arya ŞENER (A.R.M Urla Yelken), Techno293 U13 Genel, Kızlar’ da Merve VATAN (İÇDAŞ SK), Techno293 U15 Genel’ de Miray ŞAKI (İÇDAŞ SK), Techno293 U15 Kızlar’ da Nehir HELVACIOĞLU (İÇDAŞ SK), Techno293 U17 Genel’ de Batuhan ARSLAN (A.R.M Urla Yelken), Techno293 U17 Kızlar’ da Eda YAVUZ (A.R.M Urla Yelken) Türkiye Şampiyonu oldular ve Altınyunus Oteli’ nde ödüllerini aldılar.

Kazanan, katılan sporcuları, antrenörleri, kulüpleri, Yarış ve Protesto Kurullarını, denizde ve karada destek veren, Organizasyonda emeği geçen herkesi kutlarız 😉

18/04/2017 – 10.25                            Foto: ©Tandan Emek, ©Tevfik Göktepe

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s