World Sailing’ de yeni Başkan: Kim Andersen

ws-new-logo

World Sailing (Uluslararası Yelken Federasyonu) 2016 Yıllık Konferansı ve Genel Kurulu, 05 – 13 Kasım 2016 tarihleri arasında Barselona, İspanya‘ da yapıldı. Dokuz gün boyunca 1.000 den fazla delege yelken sporunun geleceği için değişik forumlarda ve komite toplantılarında görüştü.

Başkan adaylarıKim Andersen (DEN), Carlo Croce (ITA) ve Paul Henderson (CAN)
                   
Başkan Yardımcıları adayları: Alain Alcindor (SEY), Chris Atkins (GBR), 
Tomasz Chamera (POL), Jean-Pierre Champion (FRA), Jan Dawson (NZL)Torben Grael (BRA)Gary Jobson (USA), Stanislav Kassarov (BUL), 
Quanhai Li (CHN)W Scott Perry (URU), Tony Philp (FIJ), Ana Sanchez (ESP), 
Malav Shroff (IND), Nadine Stegenwalner (GER), David Tillett (AUS)

kim-andersen

Başkanlık oylamasını Kim Andersen (DEN) ve Yönetim Kurulu’ nda Başkan Yardımcılıkları oylamasını Jan Dawson (NZL), Torben Grael (BRA), Gary Jobson (USA), Quanhai Li (CHN), W Scott Perry (URU), Ana Sanchez (ESP) ve Nadine Stegenwalner (GER) kazandı. Yeni Başkan ve ekibini tebrik eder, başarılar dileriz.

nimre-2016

2000-2004 ve 2006-2012 yıllarında Türkiye Yelken Federasyonu Başkanlığı yapan Nazlı İmre‘ nin, 2008 yılında Göran Petersson (SWE) Başkanlığında başladığı Başkan Yardımcılığı görevi 2016 Genel Kurulu’ na kadar Başkan Carlo Croce (ITA) ile sona erdi. World Sailing‘ de sekiz yıllık başarılı iki olimpik dönem geçiren Sn. Nazlı İmre’ ye yelken sporuna kattıkları ve emek dolu çalışmaları için teşekkür ederiz.

2016 Yıllık Konferans’ ta kademe başvuruları bulunan ve yenileme dönemleri gelen uluslararası yarış görevlilerimizden Pınar Coşkuner Genç (IRO)’ in IJ (Uluslararası Jüri) liği onandı; uygulama gereği sınav şartıyla Sultan Hancıoğlu‘ nun IJ’ lik, İlker Bayındır (IJ), Orhan Tüker ve Selma Uca‘ nın IRO (Uluslararası Yarış Yöneticisi)’ luk ve Haluk Suntay (420-470)’ ın IM (Uluslararası Ölçücü)’ lik statüleri değerlendirmeler sonunda 2020 yılına kadar uzatıldı. Haluk Suntay aynı zamanda Uluslararası 470 Sınıf Birliği Komitesi Yönetimi‘ ne seçildi, kendisini tebrik ederiz 😉

Yelken sporunun her zaman, ülkemizde ve dünyada, her yerde ve alanda hak ettiği gelişmeleri yaşaması dileğiyle…

15/11/2016 – 10.05

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s