Dragon Sonbahar Serisi 1. Ayak Galibi: THERAPIE

Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından Milta Bodrum Marina işbirliğiyle düzenlenen ve dört ayaktan oluşan Dragon Sonbahar Serisinin ilk ayağı 3 – 4 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Provezza D Eylul 2016

Sekiz Dragonun kayıt verdiği ve (3 orsa – 2 pupa) 5 şamandıra yarışının yapıldığı hafta sonundan detaylar şöyle;
Cumartesi günü 12:20 de ilk startını alan filo, 10 ila 17 knot arası değişkenlik gösteren rüzgar eşliğinde 3 yarışı ardı ardına tamamladı. Günün ilk yarışında Tur 42, son yarışında ise Tur 50 DNF olarak kaydedildi.15:41 itibariyle tamamlanan finişler sonrasında yarışçılar karaya döndü.

Pazar günü 12:22 sonunda ilk yarışını tamamlayan Filo, ikinci yarışının startından hemen sonra değişen rüzgar yönü sebebiyle geri çağrıldı. Kısa süreli bekleyişin ardından bir kez daha verilen start ile serinin beşinci yarışı da tamamlamış oldu.

İlk bültenin yayınlanmasından sonra TUR 49 (Champagne) Teknesinin TUR 1211 (Provezza) Teknesine verdiği ve Protesto Kurulunun ret etmesiyle sonuçlanan protesto, TUR 49’un talebiyle yeniden görüşülüp kabul edilmiş ve duruşma sonucunda lider olan TUR 1211 (Provezza) diskalifiye olarak ilk ayak sonuçları aşağıdaki gibi güncellenip resmi hale getirilmiştir.
dragon-eylul-2016-2

Çekişmeli geçen hafta sonunun galibi ise Therapie Teknesi oldu.

06/09/2016 – 12.55  [Güncelleme: 23.00] Kaynak: http://www.bayk.org  Foto: ©Julia Kochina

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s