Çağla Dönertaş Meksika’ da Dünya 8.si oldu

Mexico laser logo 2016 Laser Radial Kadınlar Dünya Şampiyonası 12 – 20 Nisan tarihleri arasında Riviera Nayarit – Meksika‘ da yapıldı. 2016 Rio Olimpiyatlarına 106 gün kala Laser Radial kadınlarda zirvedeki yelkencilerin yarıştığı şampiyonada 71 sporcu mücadele etti. Her türlü rüzgar şartı ile yapılan iki kötü puan atmalı 13 yarış sonunda Alison Young (GBR) Dünya Şampiyonu oldu. Detaylı sonuçlar için tıklayın

Donertas Worlds 2 2016

Rio 2016 Olimpiyat kotasını 2015 Dünya Şampiyonasında alan, RODOPMAN sponsorluğunda yarışan Nazlı Çağla Dönertaş, 2016 Laser Radial Kadınlar Dünya Şampiyonası‘ nda iki üçüncülük ile sonuçta sekizinci oldu.

Nazlı Çağla Dönertaş’ ın facebook sayfası mesajı: “4 sene önce 2011-2012 dünya şampiyonalarında 30 larda bitirip bu işin ne kadar zor olduğunu, ne zaman daha iyi bitirebileceğimi sorar dururdum kendime. Sonrada korkup ya hiç daha iyi olmazsa derdim. İnsan öyle dönemlerde vazgeçmek istiyor mesela.
Çok iyi hatırlıyorum ilk 10’daki sporculara bakıp onlara özenirdim ve keşke bende ilk 10 da olabilsem derdim. Çoook uzak ve zor görünürdü gözüme, ama hep inanırdım bi gün dünyada ilk 10 yelkenci arasında olacağıma. 4 yıldır uzun bi mücadele veriyorum kendimle. Ha oldu ha olmadı. Tam olacak gibi oldu yine olmadı derken bu gün sonuçlara baktığımda içimde büyük bir mutluluk var. Çünkü ben bu günü 4 yıldır bekliyordum. Uzaktan bakınca kolay gibi gelse de sadece bu işin içinde olan çok iyi anlar ne kadar büyük bir mücadele verdiğimizi. Ne büyük emek , zaman ve fedakarlık ettiğimizi.
O yüzden bu gün Dünya Şampiyonası’nda 8. bitirmemde çok büyük yeri olan aileme, dostlarıma, antrenörlerime, kulübüme ve yöneticilerine, eski dönem-yeni dönem Türkiye Yelken Federasyonu’na ve sponsorum Rodopman şirketine çok teşekkür ederim. Bana emeği geçen ve inanan herkesin başarısıdır bu.
Şimdi artık hayalini kurduğum diğer şeyler için mücadele zamanı….”

Altın grupta yarışan Ecem Güzel (GS) 36. oldu.

Rio 2016′ ya doğru, temsil edileceğimiz üç sınıfta Deniz – Ateş Çınar Kardeşler (470), Nazlı Çağla Dönertaş (Laser Radial) ve Alican Kaynar (Finn)’ a iyi bir hazırlık dönemi dileriz.

21/04/2016 – 08.20                                                                   Foto: ©JLDigitalMedia

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s