Mustafa Koç hayatını kaybetti

mustafa koc

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç (56) spor yaptığı sırada kalp krizi geçirdi. Koç’a ilk müdahaleyi koruması ve spor hocası yaptı. Ünlü iş adamı ilk olarak Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ünlü işadamına 40 dakika boyunca yeniden canlandırma müdahalesi yapıldı. Buradan helikopter ile Amerikan Hastanesi’ ne nakledildi. Ancak yapılan dört saatlik müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Mustafa Koç 2002’de ABD’de sağlık kontrolünden geçtiğinde kalbine giden üç damarının tıkalı olduğu saptanmış ve ameliyat edilmişti.

Dedesi Vehbi Koç ve babası Rahmi Koç’un ardından Koç Holding’in yönetimine geçen Mustafa V. Koç, İsviçre’deki lise öğreniminin ardından ABD’de George Washington Üniversitesi İşletme bölümünden 1984 yılında mezun oldu. 2005 yılında İtalya Hükümeti’nin Cavaliere D’Industria nişanı ile ödüllendirildi.

Hobileri golf, binicilik, havacılık, Scuba ve yelken olan 29 Ekim 1960 doğumlu Mustafa V. Koç, İstanbul Golf Kulübü’nün başkanlığını yaptı. Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesi ve İstanbul Yelken Kulübü üyesi idi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Çalışma yaşamına 1984’te Tofaş’ta Müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1992 yılında Koç Holding’e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürüttü ve 2003 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı oldu. İngilizce ve Almanca bilen Mustafa V. Koç Caroline Giraud ile evli idi ve Esra ve Aylin adında iki kızı bulunuyor.

Tanrı’ dan rahmet, kederli ailesine, tüm sevenlerine, Koç camiasına ve ülkemize baş sağlığı ve sabırlar dileriz.

Merhum Mustafa V. Koç’un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Altunizade’deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedilecek. Taziyeler 22 Ocak 2016 Cuma günü itibariyle 7 gün boyunca Elmadağ Divan Oteli’nde saat 16.00 – 19.00 arası kabul edilecek.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s