Folkart ICOW 2015 Çeşme’ de sona erdi

icow2015mainbutton

Folkart International Cesme Opti Week 2015, 24 – 28 Kasım tarihleri arasında Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü organizasyonunda Ilıca Koyu, Çeşme‘ de yapıldı.

2015 ICOW Cover

16 ülkeden 267 optimitçinin mücadele ettiği yarışlar, ülkemizin Batı kıyılarını saran genel Güney yönlü ve 15 – 20knts civarı şiddette rüzgarla yapıldı. IODA Optimist rotasının uygulandığı hafta, dokuz yarış üzerinden iki kötü puan atmalı sona erdi. Yarış Kurulu Başkanı Hakan Kütük (Milli) ve ekibi yelkencilere başarılı ve keyifli bir yönetim sundu.

Uluslararası Jüri’ de başkanlığı Sultan Hancıoğlu (TUR -IJ), üyelikleri Costas Tsantilis (GRE – IJ), Dan Mitici (ROM – IJ), Selma Uca (TUR – NJ) ve Alen  Kustic (CRO – IJ)’ in son anda annesinin rahatsızlığı nedeniyle gelememesinden ötürü Bahadır Ekin (TUR – IJ) yaptı. Organizasyon sorumluluğunu ÇYGSK Başkanı Özlem Akdurak ve Emrah Sürmen (ISAF – Nominated Expert) paylaştı.

Çoğunluğu junior yaşından oluşan filo, sert ve kimi zaman yoğun sağnak rüzgarlı havada çok güzel yarışlar yaptılar.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Genel klasmanda birinciliği Efe Tulçalı (ERA Bodrum), Junior klasmanında birinciliği Umut Kartal (ERA Bodrum); Kızlar klasmanında birinciliği Alçin Subaşı (A.R.M Urla) ve Junior Kızlarda ikinciliği Okyanus Arıkan (A.R.M Urla) kazandı. 28 Kasım akşamı Sheraton Çeşme Otel’inde düzenlenen keyifli ödül töreninde genel klasman birincisine optimist teknesi ve junior birincisine yelken hediye edildi. Ayrıca çekilişle yelkencilere hediyeler sunuldu. Detaylı sonuçlar için tıklayın

RC IJ ICOW 2015

Keyifli yarış haftasında emeği geçen herkesi, sponsorları, ödül alan ve katılan tüm yelkencileri kutlarız 😉

01/12/2015 – 14.00                                                                             Fotolar: ©Tandan Emek

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s