Turkcell Platinum BOSPHORUS CUP 2015 başlıyor

BC Bogaz Course

BC logo

Bu yıl 14. sü gerçekleşecek BOSPHORUS CUP 2015, 28 – 31 Mayıs tarihleri arasında 67 teknenin katılımıyla Turkcell Platinum ana sponsorluğu, KÖY Zekeriyaköy desteği ve Türkiye Yelken Federasyonu ve ORG Sports işbirliğinde düzenleniyor.

Programa göre; 28 Mayıs günü antrenman yarışları, 29 Mayıs yarışlar Caddebostan’ da (IRC 0 – IRC 1 – IRC 2 – IRC 3 ofsetli rüzgarüstü-rüzgaraltı rota, IRC Maxi & Super Yacht Gezi, IRC 4 – Destek Coğrafi rota), 30 Mayıs İstanbul Boğaz Rotası, 31 Mayıs yarışlar Caddebostan’ da (IRC 0 – IRC 1 – IRC 2 – IRC 3 ofsetli rüzgarüstü-rüzgaraltı rota, IRC Maxi & Super Yacht Gezi, IRC 4 – Destek Coğrafi rota) 29 – 30 – 31 Mayıs günleri ilk start saatleri 12.00 olarak planlı.

IRC 0 – IRC 1 – IRC 2 – IRC 3 Rotaları   IRC 4 ve DESTEK Rotaları   Maxi – Superyacht Rotaları

Yarış İlanı  Yarış Talimatları   Ek Talimat – 1    Ek Talimat – 2    Ek Talimat – 3  Kayıt Listesi         CANLI SONUÇLAR

TROFE GALİBİ - ARKAS SAILING TEAM

TROFE GALİBİ – ARKAS FLYING BOX

IRC 0 – IRC 1 – IRC 2 – IRC 3 sınıfları sınıf ayırımı yapılmadan genel klasman üzerinden Bosphorus Cup Döner Trofesi için mücadele edecekler. Ayrıca her sınıfta genel klasman üzerinden ilk üç tekneye ve IRC 0 sınıfında yarışan Farr 40 tekneleri ilk üçüne ayrıca ödüllendirme yapılacak. IRC 0 – 1 – 2 – 3 sınıfları için beş yarış planlı kupada sonucu alınan dört yarışta bir kötü puan atılabilecek. Diğer sınıflarda ise üç yarış planlı olup kötü puan atma olmayacak.

BC Briefing

Turkcell Platinum Bosphorus Cup tekne sorumluları teknik toplantısı 27 Mayıs akşamı The Grand Tarabya Otel‘ inde ORG Sports Management kurucusu Orhan Gorbon ve Yarış Kurulu Başkanı Ahmet Rıza Bayrı (Milli) başkanlığında yapıldı. BC IJToplantıda ayrıca Nino SHMUELI (ISR / IJ – IRO), İlker BAYINDIR (TUR / IJ – IRO), Miroslav BJELAJAC (CRO / IJ), Mike SHORT (GBR / IJ) ve Selma UCA (TUR / NJ – IRO)’ dan oluşan Uluslararası Jüri takdim edildi. Jüri Başkanı Nino Shmueli ve Başkan Yardımcısı İlker Bayındır daha sonra protesto yöntemleri ve sürelerin işleyişi hakkında bilgi verdi. RRS 70.5 gereği Uluslararası Jüri’ nin kararları nihai olup temyiz edilemeyecek.

Katılan tüm ekiplere emniyetli, başarılı ve keyifli yarışlar, organizasyona ve Yarış Kurullarına kolaylıklar dileriz 🙂

Tüm Hakları Saklıdır28/05/2015 – 13.15

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s