III. Bodrum International Optimist Regatta – BIOR 2015

bior_logoBodrum Belediyesi Bodrum Spor Kulübü Yelken Şubesi ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen “TYF – BIOR” 03 – 08 Mart 2015 tarihleri arasında İçmeler / Bodrum‘ da gerçekleşiyor.

Bu yıl farklı olarak yarış, Optimist ve Optimist Junior sınıfları için TYF seçme kriteri içeriğinde TYF – Açık Türkiye Optimist Federasyon Kupası‘ nı da kapsıyor.                                                           Optimist senior (124 yelkenci) ve junior (152 yelkenci) olarak mücadele edilen yarışa 15 ülke katıldı: Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, İngiltere, Yunanistan, İtalya, Litvanya, Hollanda, Norveç, Romanya, Rusya ve Türkiye.                     Yarışlar dün her grupta yapılan üç yarışla başladı, ilk iki gün eleme serisi sonrası final yarışlarına geçilecek.

bior 2015

Yarış Kurulu Başkanlığını, İzmir İl Spor Dalı Temsilcisi ve aramıza katılmasını heyecanla beklediğimiz 😉 ISAF – IRO adayı Hakan Kütük (Milli) yapıyor. Uluslararası Jüri‘ de de Costas Tsantilis GRE IJ, Dan Mitici ROU IJ, Dragomir Andonovic SRB IJ, Nihat Yenel TUR Milli ve Yaprak İnal TUR İl görev alıyor.

Birinci gün geçici sonuçları (senior)                 Birinci gün geçici sonuçları (junior)              İkinci gün geçici sonuçlar (senior)                    İkinci gün geçici sonuşlar (junior)         Dördüncü gün geçici sonuçlar (senior)           Dördüncü gün geçici sonuçlar (junior)

III. Bodrum International Optimist Regatta sona erdi. Basın Bülteni için lütfen tıklayın

Senior Sonuçlar                                                 Junior Sonuçlar 

bior 2015 a

Toplamda 15 yarış planlı III. Bodrum International Optimist Regatta‘ da, yarın hava tahminlerinde Keşişleme’ den beklenen 30 knt sağanaklı rüzgarın olumsuzluk yaratmamasını ve genç yelkencilere, yarış kuruluna ve organizasyona kolaylıklar ve bol şans dileriz.

Tüm Hakları Saklıdır05/03/2015 – 09.00                                [Güncelleme: 09/03/2015 – 08.05]

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s