Dönertaş, Güzel ve Rodopman Melbourne’ da… Laser ve RS: X cilerimiz İspanya’ da, 470cilerimiz İtalya’ da yarıştı

melbourne2014logo
ISAF YELKEN DÜNYA KUPASI 07 – 14 Aralık 2014
tarihleri arasında Melbourne, Avustralya‘ da gerçekleşiyor. Olimpik yelkencimiz Nazlı Çağla Dönertaş (FB) ve milli yelkencimiz Ecem Güzel (GS) 30 teknelik filoda Laser Radial sınıfında yarışlara başladı. DonertasBugün zaman zaman 20 kntsa varan 10 – 15 knts G – GB rüzgarıyla yapılan iki yarış sonunda Dönertaş 4. ve Güzel 15. durumda. Yapılacak on yarış sonunda Dünya Kupası Madalya Yarışı ile sona erecek. Bu yarışta yelkencilerimizin resmi antrenörlüklerini Giedrius Guzys ve Burçin Yılmaz yapıyor.  Çağla Dönertaş, 10 Aralık günü yapılan üçüncü yarışta birinciliği ile bir kötü puan atmalı sekiz yarış sonrası altıncı, Ecem Güzel de sekizinci sırada Madalya Yarışına girmeye hak kazandı.

Ecem Güzel Madalya Yarışında birinci, Nazlı Çağla Dönertaş beşinci olarak genel sonuçta Nazlı Çağla Dönertaş altıncı ve Ecem Güzel yedinci oldu.  Tebrikler Kızlar 🙂 Geçici Sonuçlar

Laser sınıfında da 2014 Laser Gençler Türkiye Şampiyonu Alp Rodopman (FB), Kemal Muslubaş antrenörlüğünde 39 teknelik filoda mücadele ediyor ve on yarış sonunda 25. durumda bulunuyor. Geçici Sonuçlar

Sporcularımıza bol şans dileriz…

cartel-semana-olimpica-2014 XVI. SEMANA OLIMPICA CANARIA DE VELA                                 04 – 08  Aralık 2014 tarihleri arasında İspanya’ da yapıldı.    Laser Standart sınıfında 40 tekne arasında Onur Bilgen  (İYK) 9., Güney Kaptan (GS) 10. ve Mustafa Çakır (ÇYK)  15.                 RS:X 9,5 sınıfında erkekler olarak 14 board arasında Pamir Saçkan (TBK)  11.                                                                               RS: X 8,5 sınıfında kadın ve erkekler olarak 12 board arasında Dilara Uralp (ÇRSYK) 8. ve Simla Çilingiroğlu (FB) 11. oldular. Milli Takımın antrenörlüklerini Kajetan GLİNKİEWİCZ ve Diederik BAKKER yaptı.

 

Cinar BrothersIMPERIA WINTER REGATTA 2014                      03 – 07 Aralık tarihleri arasında İtalya’ da yapıldı.                                                                  470 sınıfı erkeklerde 28 tekne arasında olimpik ekibimiz Deniz -Ateş Çınar (GS) kardeşler iki kötü puan atmalı sekiz yarış sonunda 7. ve Halil Demirel – Fırat Şahin (GYK) 11.;              470 sınıfı kadınlarda 13 tekne arasında Ceyla Yurtseven – Ceren Celayir (GYK) 8. ve Beste Kaynakçı (İYK) – Simay Aslan (ARM Urla) 9. oldular. Çalışmalarına CHRISTMAS REGATTA için devam ediyorlar. Antrenörlükleri Riccardo de Felice ve Ayda Ünver yapıyor.

Tüm Hakları Saklıdır

09/12/2014 – 10.00                            [Güncelleme: 14/12/2014 – 08.05]

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s