Asterisk ekibi San Francisco’ da

Asterisk ekibi, Rolex Big Boat Series için San Francisco’ya gitti. Asterisk, Dünyanın prestijli yarış organizasyonlarından biri olan Rolex Big Boat Series’de Farr 40 One Design sınıfında Türk bayrağı ile mücadele eden tek tekne. Üç senedir ABD’de Farr 40 serisini takip eden Asteriks geçen yıl bu zorlu mücadelede Dünya 6.‘sı olmuştu.

bscasterisk3

Kafilede dümenci Hasip Gençer, taktisyen Levent Özonur ile birlikte Ahmet Baras, Efe Sezik, Baran Öneren,Eda Tozan, Mikkel Rossberg, Hakan Karakaplan, Efe Karakaplan ve Rod Dawson yer alıyor. 11 Eylül Perşembe günü başlayacak olan yarışlar dört gün boyunca sürecek. Bugünden itibaren hazırlıklara başlayacak olan BSC Asterisk ekibi, salı günü resmi tartıya çıkacak. Perşembe günü başlayacak olan yarışlarda Farr 40 One Design sınıfı için toplamda sekiz yarış yapılması planlanıyor.

Farr 40 One Design sınıfı Rolex Big Boat Series’e, Dünya Şampiyonası hazırlık haftası adıyla dahil oldu. Ekim ayında gerçekleşecek olan Rolex Farr 40 Dünya Şampiyonası öncesinde son prova olarak kabul edilen yarışlarda, 15 adet Farr 40 yer alacak. Türk bayrağı ile yarışan BSC Asterisk, 2013 Dünya Şampiyonu Enfant Terrible, 2012 Dünya Şampiyonu Flash Gordon 6 ve Farr 40 sınıfında son yıllara damgasını vuran diğer rakipleriyle mücadele edecek. Yarışlar farr40.org web sayfasından ve Farr40Class Twitter adresinden takip edilebilir.

bscasterisk

2014 Rolex Big Boat Series’de Farr 40 One Design sınıfının yanında Express 37, J/111, J/120, Express 27, J/70, Melges 24, Moore 24 ve J/105 One Design (tek tip) sınıflarıyer alacak. Bunlarla birlikte handikaplı sınıflarda organizasyona dahil. [Efe Sezik]

BSC Asterisk 2014 Rolex Big Boat Series’  te 15 Farr 40 arasında sekiz yarış sonunda en iyi sıralaması 4. lük ile dokuzuncu oldu. Her teknede en fazla dört profesyonelin yarışabildiği ‘owner drive’ sınıf olan Farr 40 One Design’ da iki profesyonel ile sahaya çıkan ekipler ‘Corinthian’ olarak ayrıca değerlendiriliyor. Asterisk, filodaki altı Corinthian ekip arasında ikinci olarak ayrıca ödül aldı.

bscasterisk2

BSC Asterisk ekibine bol şans dileriz…

07/09/2014 – 11.35  [Güncelleme: 16/09/2014 – 11.40]     Foto: ©Sara Proctor, ©Chris Ray

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s