ISAF Gençler Dünya Şampiyonası 2014 – Tavira

ISAF Youth 2014 logo????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????ISAF Gençler Dünya Şampiyonası 12 – 19 Temmuz 2014 tarihleri arasında Tavira, Portekiz’ de düzenleniyor. Ülkemiz 2010 yılında bu şampiyonayı başarıyla İstanbul, Ataköy’ de düzenlemişti. O yüzden resimlerimizi o yılın yarışlarından seçtik 🙂

Şampiyona Laser Radial / Erkekler-Kızlar, 420 / Erkekler-Kızlar, RS: X / Erkekler-Kızlar, 29er / Açık ve SL16 / Açık sınıflarında 68 ülkeden 265 tekne ve 19 yaşından küçük (31 Aralık 1995′ ten sonra doğanlar) 371 genç yelkenci ile gerçekleşecek. ISAF Gençler Dünya Şampiyonası 1971 yılından bu yana düzenlenmekte ve dünya yelkenciliği düzeyinde geleceğin olimpiyat madalyası adaylarının gelişiminde büyük rol oynamaktadır. Türkiye 1990′ dan beri bu şampiyonaya katılmakta.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Yarışlar Rüzgarüstü-Rüzgaraltı ve/veya Trapezoid rota ile üç ayrı parkurda yapılacak: Alfa (420/SL16), Bravo (RS: X/29er) ve Çarli (Laser Radial). Yarış hedef zamanları: 420 ve Laser Radial de 50 dakika, 29er ve SL16 30 dakika ve RS:X 20-25 dakika. Hazırlık işareti olarak “U” kod bayrağı uygulaması burada da Yarış talimatlarında yer alıyor ve bu bayrağın hazırlık işareti olması halinde Bireysel Geri Çağırma uygulaması yapılmayacağı da ayrıca belirtilmiş. Rota Kısaltması yapılmayacak. Tek seri halinde 420 ve Laser Radial sınıflarına 9 ve diğer sınıflara 13 yarış programlanmış;                                                              12 Temmuz  Kayıtlar, Malzeme Dağılımı, Antrenman, Koçlar ve Takım Liderleri Toplantısı 13 Temmuz  Kayıtlar, Malzeme Dağılımı, Yarışçılarla Toplantı, Antrenman, Deneme Yarışı ve Açılış Töreni                                                                                                                                      14 – 18 Temmuz Yarışlar ve 18/07 Kapanış Töreni

Şampiyonanın Teknik Delegesi, 2010 ISAF YW-Ataköy’ de beraber olduğumuz laMadrid       Antonio Gonzales de la Madrid (ESP); Principal Race Officer-PRO,   2003 Belçika’ da İlker Bayındır (IJ-IRO) ile beraber katıldığımız Uluslararası Yarış Yöneticiliği (IRO) Seminer ve Sınavında öğreticimiz olan IonEchaveIon Echave (ESP). Echave 08 – 21 Eylül’ de yapılacak SANTANDER 2014 ISAF Dünya Şampiyonası’ nda Teknik Direktör olarak görev alacak.

 

ISAF Gençler Dünya Şampiyonası – Tavira’ da ülkemizi temsil edecek yelkencilerimiz:   420 Erkek Şazi Kerem Balanlı-İbrahim Balanlı – ARM Urla Yelken Kulübü  32 ekip arasında dokuz yarış sonunda 21.                                                                                                    420 Kız Serra Pelin-Lalin Taşa – İstanbul Yelken Kulübü  27 ekip arasında dokuz yarış sonunda 21.                                                                                                                                    Laser Radial Erkek Nogay Dökmeci –  Marmara Yelken Kulübü 57 sporcu arasında dokuz yarış sonunda 37.                                                                                             Laser Radial Kız Deniz Dağdelen – Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi 46 sporcu arasında dokuz yarış sonunda 24.                                                                                                    RS: X Erkek Onur Cavit Biriz – Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi 32 sporcu arasında oniki yarış sonunda 18. olarak yarışlarına devam ediyorlar.

Sporcularımıza bol şans dileriz.

copyrighted12/07/2014 – 13.00  [Güncelleme: 19/07/2014 – 09.10]

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s