2014′ ün RS: X Avrupa Şampiyonları Çeşme’ de belli oldu.

2014RSXlogo2014 RS: X Avrupa Rüzgarsörfü Şampiyonası & Açık Trofesi ve 2014 RS: X Avrupa Rüzgarsörfü Gençler Şampiyonası & Açık Trofesi Türkiye Yelken Federasyonu organizasyonu ve Altınyunus Resort Hotel ev sahipliğinde Çeşme’de 28 Haziran – 05 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti.

rcboat A

Büyükler (Senior) kategorisinde 81 erkek iki grupta, 52 kadın tek grupta ve gençlerde (Youth) 67 erkek iki grupta ve 28 kadın tek grupta toplam 228 sporcu, büyükler Punta Burnu açığında ve gençler Ilıca Koyu’ nda olmak üzere iki ayrı parkurda yarıştı. Büyükler Eleme serisinde RÜ – RA rota ve gençler de Trapezoid Rota kullandılar, beş yarış ile tamamlanan eleme serisinden sonra gençler rotası da RÜ-RA’ ya çevirildi. Rüzgar şiddeti 18 ila 28 knt arasında seyretti, Final serisinin ikinci günü rüzgar şiddeti 27 ila 33 knts a varınca yarış yapılamadı. Madalya yarışı günü de rüzgar yoğun esince ancak büyük Erkekler ve Kadınlar yarışları yapıldı, gençler Madalya yarışı yapamadılar. Şampiyona boyunca rüzgar yönü 330° ila 350° oldu ve start işlemlerine geçişte ve esnasında hiç CF/AP kullanılmadı 🙂 Büyükler parkurunda en çok Siyah Bayrak uygulaması kadınlar startında gerçekleşti.

RSX RC A

Gençler parkurunda Hakan Kütük RO, Rene Kalff (IRO-NED) CRD ve büyükler parkurunda Selma Uca (IRO) RO, Robert Lamb (IRO-GBR) CRD ve Pınar Coşkuner Genç (IRO) PRO olarak; İlker Bayındır (IJ-IRO) ve Aylin Aybers Suntay (NJ) Uluslararası Jüride ve Haluk Suntay (IM) Ölçüde görev yaptılar.

2014 RS:X Avrupa Şampiyonası erkeklerde Piotr Myszka (POL) 1., Julien Bontemps (FRA) 2. ve Premyslav Miarczynski (POL) 3.; kadınlarda Charline Picon (FRA) 1., Marina Alabau Neira (ESP) 2. ve Zofia Nocetti-Klenacka (POL) 3. oldular.

2014 RS: X Avrupa Gençler Şampiyonsı erkeklerde Radoslaw Furmanski (POL) 1., Artiom Javadav (BLR) 2. ve Baz Bell (ISR) 3.; kadınlarda Shahar Tibi (ISR) 1., Maelle Guilbaud (FRA) 2. ve  Isis Hoekstra (NED) 3. oldular.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Milli Rüzgarsörfü Takımımız;                                                                                                    Büyük Erkeklerde Sinan Şenevrensel 58. / U21 de 30 sporcu arasında 22., Jonas Can Şendil 62. / U21 de 30 sporcu arasında 25., Pamir Saçkan 68. ve Büyük kadınlarda Dilara Uralp 33. / U21 de 15 sporcu arasında 7., Simla Çilingiroğlu 40. / U21 de 15 sporcu arasında 14. oldular.                                                                                                                   Gençler Erkeklerde Kerem Posacıoğlu 40., Cavit Onur Biriz 41. / U17 de 17 sporcu arasında 10., Cihan Özdemir 47. / U17 de 17 sporcu arasında 11., Togan Cemal Batum 57., Kaan Egemen Şen 59., Ali Necmi Eren 60. oldular.                                                            Detaylı Kesin Sonuçlar için lütfen tıklayın         Videolar, Icarus Sailing Media

komiteler

Yepyeni deneyimlerle geçen 2014 RS: X Avrupa Şampiyonası’ nda görev alan herkesi kutlar, Senior parkuru ekip arkadaşlarıma özverili emekleri için teşekkür ederim. Well done 🙂

copyrighted08/07/2014 – 15.08                         Photo©Vincenzo Baglione

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s