Kaynar ve Dönertaş Trentino Olimpik Hafta’ da Madalya Yarışına kaldı

logotrentinoEUROSAF Champions Sailing Cup’ ın ilk ayağı Garda Trentino Olimpik Haftası 07 – 11 Mayıs 2014 tarihleri arasında Garda Gölü, İtalya’ da yapıldı. Türkiye bu yarışlara Laser Standart, Laser Radial ve 470 sınıflarında toplam 16 sporcu ile katıldı.

Kış aylarında ayağındaki kırık nedeniyle deniz antrenmanları kesilen Pınar Kaynar, iyileşmesinin ardından kondisyon ve deniz çalışmalarına ağırlık vererek yarışlara başlamıştı. Bu yarışta, kaybettiği zamanı topladığını görmek ve yeniden başarı grafiğini yakalaması yelkenciliğimiz adına mutluluk verici.

caglaGurur verici bir performans grafiği de RODOPMAN LTD sponsorluğunda ve Kemal Muslubaş antrenörlüğünde Nazlı Çağla Dönertaş‘ a ait. Dönertaş, dünya Laser Radial sınıfı ISAF Ranking sıralamasında beşinciliğe yerleşti.

Olimpik Hafta’ da Laser Radial Kadınlar kategorisinde Nazlı Çağla Dönertaş ve Pınar Kaynar bu kez farklı bir ilk yaşadı ve her ikisi de sekiz yarış sonunda, sadece ilk on sıralamasının katılabildiği Madalya Yarışında mücadele etti. Madalya yarışında Kaynar dördüncü ve Dönertaş yedinci olarak, 39 spocu arasında Pınar Kaynar 7. ve Nazlı Çağla Dönertaş ta 8. sırada Olimpik Haftayı bitirdi.  Sonuçlar

pinartrentino

 

Pınar Kaynar 

 

 

ve cagla2trentino

 

Nazlı Çağla Dönertaş’ ı kutlarız.

 

 

 

Yelken Takımımızın diğer sonuçları:                                                                                          Laser Radial Kadınlar; Ecem Güzel 22.                                                                                      Laser Standart Erkekler; 79 sporcu arasında 9 yarış sonunda Mustafa Çakır 30.,          Onur Bilgen 39., Alp Rodopman 56. Sonuçlar                                                                             470 Erkekler; 34 ekip arasında 8 yarış sonunda Halil Demirel-Fırat Şahin 30.,                Tora Kutoğlu-Abdullah Bağlıca 31. Sonuçlar                                                                               470 Kadınlar; 21 ekip arasında 8 yarış sonunda Beste Kaynakçı-Simge Serim 16.,       Ceylan Yurtsever-Ceren Celayir 20., Sırma Karaca-Selin Başeğmez 21. Sonuçlar

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

copyrighted12/05/2014 – 09.10                Foto:Robertovuilleumier, Sailing Coach

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s