Yelkende 2014′ e doğru

Yelken yarış camiamız kurumları bir yıl sonra gene Federasyon Başkanlık seçimi için buluşacak. 30 Ekim 2012′ de üç adaylı dört yıllık olimpik dönemi kapsaması beklenen Olağan Genel Kurul’ dan sonra 153 delegeden %40′ ının başvurusu ile 12 ayın ardından, TYF Yönetim Kurulu Seçimli Olağanüstü Genel Kurul kararı aldı. 166 delegenin oy kullanması beklenen ilk genel kurul tarihi 11 Ocak 2014, yeterli çoğunluk olmadığı takdirde 12 Ocak günü yelken spor camiası yeni Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı ve ekibine merhaba diyecek.                                                                                              TYFBu kez de üç aday mevcut: Serhat Belli, Özlem Akdurak ve Ahmet Gençtürk. Sıralamayı adaylık duyurularına göre yaptık!           Sporumuzun ve camiamızın bu kadar çok adaylı bir seçime hazır olup olmadığı ayrı bir konu olmakla beraber, günümüzün klişe sözüyle hayırlı olmasını dileriz.

2014 ve sonrası dönemler gerek 2016 Rio Olimpiyatlarına vize almak ve iyi hazırlanmak, gerekse 2020 Tokyo Olimpiyatları ve sonrasına özellikle bugünün genç sporcuları için şimdiden uzun vadeli projeler yapmak, yelken sporunun sadece olimpiyat hedefli kalmadan mevcut durumdan daha fazla yaygınlığını da sağlamak, yarışçı, yarış yöneticisi ve çalıştırıcısının düzeyini standart uluslararası bir düzeye ve içeriğe taşımak, medya ilişkileri üzerine yoğunlaşmak, dolayısıyla öncelikle sporculara, kurumlara ve Federasyona sporun gereksinimi olan sponsor kaynaklarının sağlanması için çalışmak ilk akıla gelenler oluyor. Zorlu bir rota; araştırmacı, bilgili ve iyi ekip çalışması, doğru iletişim, analiz yapabilme yeteneği zorluklara çözüm sağlayabilecektir.

En kalabalık filolu sınıflar olan ve özellikle gençlerimizi barındıran Optimist ve Laser 4.7 sınıflarının ilan edili mevcut Rank Sıralamaları üzerinden küçük bir çalışma yaptık. Burada rank listelerindeki 1/3′ ün içinde yer alması bazında il ve dolayısıyla kulüp/kurum dağılımı gözlenmeye çalışıldı. Optimistte 370 sporcu içinden ilk 123 ve Laser 4.7 de 150 sporcu içinden ilk 50′ ye göre dağılımlar: 2013 Rank Optimist     2013 Rank Laser 4.7

2014′ ün yelken spor camiamıza güzellikler ve başarılar getirmesi dileğiyle…

copyrighted 09/01/2014 – 10.15

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s