Dönertaş ve Kaynar Dünya Şampiyonası’ nda

CHN2013-logo_small Laser Radial Kadınlar Dünya Şampiyonası               28 Eylül – 07 Ekim 2013 tarihleri arasında Rizhao, Çin’ de gerçekleşiyor. Şampiyonada 31 ülkeden 77 kadın sporcu mücadele ediyor. İçlerinde dünyanın favori isimleri var; 2012 Londra Olimpiyat Şampiyonu Lijia Xu CHN, Dongshuang Zhang CHN, Marit Bouwmeester NED, Evi Van Acker BEL, Annalise Murphy IRL, Paige Railey USA, Tina Mihelic CRO, Tatjana Droszdowskaja BLR.

201310012033324340

Hedef zamanı 60 dk olan iç ve dış bacak dönüşlü Trapezoid Rotada 3 numaralı rüzgaraltı kapısından sonra bir şamandıra ile orsa finiş yapılıyor. Bu yıl çoğu Laser Şampiyonasında kullanılan UFD (“U” bayrağı) uygulaması burada da geçerli; U kod bayrağı hazırlık işareti olarak kullanıldığında, start işaretine bir dakika kala (son dakika içinde) start hattı uçları ile ilk şamandıra arasındaki üçgen alanda tespit edilen tekneler duruşmasız DSQ (diskalifiye) olacaklar. Ama yarışın start işareti öncesinde tekrarlanması, ertelenmesi veya abandone edilmesi halinde bu cezaları taşımayacaklar, kısacası Siyah Bayrağın yumuşatılmış hali :) Yarış Komitesi Kural 32.1 e uygun ve rüzgar şiddeti 5 knts (2.5 m/s) ın altında tespit edildiğinde yarışı abandone edebilecek.

01 Ekim’ de başlayan seçme serisi yarışları sonunda Nazlı Çağla Dönertaş Altın Grupta ve Pınar Kaynar Gümüş Grupta final serisinde yarışıyorlar. DonertasWorlds13Seçme serisinde ilk yarışta Olimpiyat Şampiyonu Xu dahil birçok BFD vardı ve Dönertaş ta bu BFD sini iki kötü puan olarak atmalı Altın Grupta oniki yarış sonunda 77 sporcu arasında 12. olarak tamamladı. Çift kötü puan atmaya onuncu yarışla geçildi. KaynarWorlds13Gümüş Grupta bulunan Kaynar da oniki yarış sonunda 55. oldu 05 Ekim ikinci final yarışlarında Altın Grupta Dönertaş’ ın 4. lüğü ve Gümüş Grupta Kaynar’ ın 3. lüğü var.                                                                                                                                                                   07 Ekim, Sonuçlar 

Sporcularımızı kutlarız…

copyrighted04/10/2013 – 11.50

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s