China Cup’ ta bir Türk Takımı…

Altıncı Uluslararası Çin Kupası 26 – 29 Ekim 2012 tarihleri arasında Çin Su Sporları  ve Shenzhen Belediyesi Kültür, Spor ve Turizm Yönetimleri organizasyonunda, Shenzhen ve Hong Kong sularında gerçekleşiyor. Ev sahipleri ise Royal Hong Kong Yacht Club ve Shenzhen Vanke Longcheer Yacht Club.                     Shenzhen, Hong Kong’ un Kuzeyinde, Güney Çin – Guangdong eyaletinde bulunuyor. Hong Kong ile ekonomik ve sosyal yoğun ilişkileri var. Çin Kupası, tek tip (OD) Beneteau First 40.7, tek tip FAREAST 26, tek tip SOTO 27, IRC Handikap ve HKPN (Hong Kong Yelken Federasyonu Handikap sistemi) sınıflarına açık.

Kupanın ilk yarışı olan Simpson Passage Uzun yarışına 18 ülkeden 66 ekip katıldı. Türkiye’den “Lukunku”, Team Tezmarin olarak Orhan Tüker sorumlu/dümenciliğinde tek tip (OD) Beneteau First 40.7 sınıfında 30 kayıtlı filoda yarışıyor. Beş ve üzeri yarış sayısına ulaşıldığında bir kötü puan atılıyor ama Beneteau First 40.7, IRC ve HKPN Handikap sınıflarında birinci yarış (Simpson Passage, Uzun Yarış) atılamıyor.

Team Tezmarin, huyunu, suyunu tanımadıkları denizde 26 Ekim’ de sağanaklarda 18 knt ı bulan rüzgarda yapılan ve derecesi atılamayan Hong Kong’ tan Shenzhen’ e 34 dm lik Simpson Passage Uzun Yarışında 30 ekip arasında yedinci olarak risksiz bir başlangıç yaptı.

 

26 Ekim, Yarış 1 – Simpson Passage Uzun Yarış;                                                                           27 Ekim, Yarış 2 – 3 – 4 – rüzgarüstü-rüzgaraltı;                                                                            28 Ekim, Yarış 5 – rüzgarüstü-rüzgaraltı, Yarış 6 – Audi Ada yarışı;                                         29 Ekim, Yarış 7 – rüzgarüstü-rüzgaraltı, Yarış – 8 – Audi Ada yarışı                                   Kupa, 29 Ekim günü sona erecek.

Bugün üç şamandıra yarışı ile en yorucu gün olacağa benziyor:)

Team Tezmarin ekibine başarılı yarışlar ve bol şans dileriz.

 27/10/2012 – 10:20

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s