Aylık arşivler: Şubat 2015

Çeşme ve Gümbet 2015 TYF Yarıyıl Kupaları sona erdi

Yılın ilk 420 – 470 – Laser STD ve Rüzgarsörfü sınıfları ulusal buluşması Çeşme ve Gümbet‘ te gerçekleşti. Her iki yarış yerinde de devam eden Güneyli cephe geçişi kimi zaman kuvvetli, kimi zaman da hafif rüzgara neden oldu. Bu sınıfların 2014 Türkiye Şampiyonası İstanbul‘ da aynı parkurda yapılmış ve zorluklarla karşılaşılmıştı.

cesme2015

02 – 08 Şubat 2015 tarihleri arasında Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü ev sahipliğinde, Çeşme‘ de 420 sınıfıda 12, 470 sınıfında 8 ekip ve Laser STD sınıfında 13 sporcu ile planlanan 12 yarış üzerinden 9 yarışla sonuçlandı.

420 GENEL VE GENÇ
1. DORUK TANELİ - BORA KÜTÜK          ÇEŞME YELKEN KULÜBÜ
2. HALUK ÇALIN - ALP GÜÇER            GALATASARAY
3. SERRA DENİZ PELİN - LALİN TAŞA     İSTANBUL YELKEN KULÜBÜ
420 BAYAN
1. SERRA DENİZ PELİN - LALİN TAŞA     İSTANBUL YELKEN KULÜBÜ
2. LEYLA ŞENOCAK - AYLİN TEZOL        ÇEŞME YELKEN KULÜBÜ
3. DENİZ SALTIK - YAĞMUR FOSTER       GÖKOVA YELKEN KULÜBÜ

470 GENEL
1. DENİZ ÇINAR - ATEŞ ÇINAR           GALATASARAY
2. TORA KUTOĞLU - ABDULLAH BAĞLICA    GALATASARAY
3. HALİL DEMİREL - FIRAT ŞAHİN        GÖKOVA YELKEN KULÜBÜ
470 BAYAN
1. BESTE KAYNAKÇI - SİMAY ASLAN       İSTANBUL YELKEN KULÜBÜ
2. S.SIRMA KARACA - SELİN BAŞEĞMEZ    İSTANBUL YELKEN KULÜBÜ
470 GENÇ
1. TORA KUTOĞLU ABDULLAH BAĞLICA      GALATASARAY
2. HALİL DEMİREL - FIRAT ŞAHİN        GÖKOVA YELKEN KULÜBÜ
3. BESTE KAYNAKÇI - SİMAY ASLAN       İSTANBUL YELKEN KULÜBÜ

LASER STD GENEL
1. S. ONUR BİLGEN                     İSTANBUL YELKEN KULÜBÜ
2. MUSTAFA ÇAKIR                      ÇEŞME YELKEN KULÜBÜ
3. ALP RONA RODOPMAN                  FENERBAHÇE
LASER STD GENÇ
1. Y. DOĞA ARIBAŞ                     İSTANBUL YELKEN KULÜBÜ
2. İNANÇ HALİLOĞLU                    KARŞIYAKA YELKEN
3. MEHMET DURAN DİNÇ                  GALATASARAY

gumbet2015

02 – 07 Şubat 2015 tarihleri arasında ERA Bodrum Yelken Kulübü ev sahipliğinde, Gümbet‘ te RS:X sınıfında 9, Techno 293 U17 sınıfında 21, U15 sınıfında 15, U13 sınıfında 6 ve RS:ONE sınıfında 12 sporcu ile planlanan 10 yarış üzerinden U17′ de 7 ve diğer sınıflarda 5 yarış ile sonuçlandı.

RS:X GENEL VE GENÇ ERKEK
1. ONUR CAVİT BİRİZ              GALATASARAY YELKEN
2. CİHAN ÖZDEMİR                 TÜRK BALIKADAMLAR KULÜBÜ
3. ÖZGÜR CAN DOĞAN               GALATASARAY YELKEN

RS:ONE ERKEK
1. TARIK KURİŞ                   FENERBAHÇE YELKEN
2. EFE EMİR DEMİR                FENERBAHÇE YELKEN
3. NİKİTA CHETVERNYA             ÇEŞMEALTI RÜZGAR SÖRFÜ KULÜBÜ
RS:ONE BAYAN
1. ELİF DAĞDEVİREN               FENERBAHÇE YELKEN

TECHNO 293 U17 GENEL
1. LUIS GÖKTEPE                  ÇEŞMEALTI RÜZGAR SÖRFÜ KULÜBÜ
2. BORA ŞEN                      ARM URLA YELKEN KULÜBÜ
3. EFE AYHAN                     GALATASARAY YELKEN
TECHNO 293 U17 KIZ
1. DERİN GÜNENÇ                  GALATASARAY YELKEN
2. NAİLE LAÇİN FELEK             GALATASARAY YELKEN
3. SU YAĞMUR ERYAŞAR             GALATASARAY YELKEN

TECHNO 293 U15 GENEL
1. JEREMY BERKE ZALMA            GALATASARAY YELKEN
2. BUĞDA GİRİTLİOĞLU             GALATASARAY YELKEN
3. EDA YAVUZ                     ARM URLA YELKEN KULÜBÜ
TECHNO 293 U15 KIZ
1. BUĞDA GİRİTLİOĞLU             GALATASARAY YELKEN
2. EDA YAVUZ                     ARM URLA YELKEN KULÜBÜ
3. ZEYNEP UĞUR MERSİNLİOĞLU      ARM URLA YELKEN KULÜBÜ

TECHNO 293 U13 GENEL
1. ALTAR GÜR                     ÇEŞMEALTI RÜZGAR SÖRFÜ KULÜBÜ
2. ALP ZEYTUNLU                  ÇEŞMEALTI RÜZGAR SÖRFÜ KULÜBÜ
3. KERİM SAHİR GİRİTLİOĞLU       GALATASARAY YELKEN
4. DURU GÜNDOĞMUŞ                İÇDAŞ YELKEN KULÜBÜ
5. MUSTAFA GÖKTUĞ KOÇAK          TÜRK BALIKADAMLAR KULÜBÜ

gumbet2015 2Emeği geçen herkesi, katılan ve ödül alan sporcuları kutlarız.

Tüm Hakları Saklıdır

 

09/02/2015 – 13.15

 

Optimist Laser TYF Yarıyıl Kupası 2015 zor geçti

Bu yılın ilk Optimist  Laser (4.7 – Radial) ulusal buluşmalarından “TYF Yarıyıl Kupası – Yalıkavak” 26 Ocak – 01 Şubat 2015 tarihleri arasında Bodrum Belediyesi desteği ve Yalıkavak Yelken Kulübü ev sahipliğinde yapıldı. yalikavak2015

Tüm Ege Deniz’ ini, kuzeyinden güneyine Ege kıyılarımızdan Marmara Denizi’ ne kadar tutsak alan ve deniz ulaşımı kadar kara ve hava ulaşımına da sekte vuran şiddetli Lodos rüzgar cephesi üç gün yarışların yapılabilmesine olanak vermediyse de 12 planlı yarış adedi, 104 tekneyle Optimist ve 66 tekneyle Junior‘ da sekiz ve 88 tekneyle Laser 4.7 ve 40 tekneyle Radial‘ de yedi yarış olmak üzere gerçekleşti. yalikavak2015 2

OPTİMİST - GENEL 
1. YİĞİT YALÇIN ÇITAK          TURGUTREİS BELEDİYE YELKEN
2. MERT ÖNDER                  FENERBAHÇE YELKEN ŞB.
3. ATIL APİ                    FENERBAHÇE YELKEN ŞB.
4. TANSU EMİR ŞARLAK           İSTANBUL YELKEN KULÜBÜ
5. EFE TULÇALI                 ERA BODRUM
OPTİMİST - KIZLAR
1. ZEYNEP BERİN GÖL            MARMARA YELKEN KULÜBÜ
2. ÖZÜM BEGÜM BÖKE             FENERBAHÇE YELKEN ŞB.
3. ECE ASYA İKİZLER            GALATASARAY YELKEN ŞB.
OPTİMİST - JUNIOR
1. TANSU ERİN ŞARLAK           İSTANBUL YELKEN KULÜBÜ
2. ALEV ERKAN                  TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
3. UMUT KARTAL                 ERA BODRUM
4. DERİN BAYTUR                KARŞIYAKA YELKEN
5. OKYANUS ARIKAN              ALİ RIZA METE URLA YELKEN
OPTİMİST -JUNIOR KIZLAR
1. ALEV ERKAN                  TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
2. OKYANUS ARIKAN              ALİ RIZA METE URLA YELKEN
3. ELMAS GÜL KOCA              İSKENDERUN YELKEN

LASER 4.7 - GENEL
1. ONUR CEMİL MANDALİNCİ       TURGUTREİS BELEDİYE YELKEN
2. TOYGAR ELMAS                GÖZTEPE YELKEN KULÜBÜ
3. NİYAZİ HASAN BULUT          GALATASARAY YELKEN ŞB.
4. BARSGAN DÖKMECİ             MARMARA YELKEN KULÜBÜ
5. HASAN NEDİM İRENGÜN         FENERBAHÇE YELKEN ŞB.
LASER 4.7 - KIZLAR
1. ECEM ELMAS                  FOÇA YELKEN KULÜBÜ
2. ASENA DARCA                 İSTANBUL YELKEN KULÜBÜ
3. MELİKE ECE KIRMACI          SAMSUN YELKEN KULÜBÜ
LASER 4.7 - JUNIOR
1. ALP BALTALI                 İSTANBUL YELKEN KULÜBÜ
2. YILKAN TİMURŞAH             ALİ RIZA METE URLA YELKEN
3. MEHMET KARATOPRAK           İSTANBUL YELKEN KULÜBÜ

LASER RADIAL - GENEL
1. YAŞAR DOĞA ARIBAŞ           İSTANBUL YELKEN KULÜBÜ
2. PINAR KAYNAR                FENERBAHÇE YELKEN ŞB.
3. ANIL ÇETİN                  FENERBAHÇE YELKEN ŞB.
LASER RADIAL - BAYAN
1. PINAR KAYNAR                FENERBAHÇE YELKEN ŞB.
2. BUKET ASLAN                 ÇANAKKALE İÇDAÇ SK
3. HİLAL ÖZSOY                 ÇANAKKALE İÇDAŞ SK
LASER RADIAL - GENÇ
1. MEHMET DURAN DİNÇ           GALATASARAY YELKEN ŞB.
2. ÖZGÜR DANIEL FOSTER         GÖKOVA YELKEN KULÜBÜ
3. EFE SOYSAL                  KARŞIYAKA YELKEN

Emeği geçen herkesi ve katılan, ödül alan sporcuları kutlarız.

TYF Yarıyıl Kupası 420 – 470 – Laser STD Çeşme’ de ve RS:X – Techno293 – RS:ONE Gümbet’ te yarışlar yarın (03/02) başlayacak. Herkese bol şans dileriz…

Tüm Hakları Saklıdır02/02/2015 – 13.10                                                          Foto: Yelken Postası