Aylık arşivler: Mart 2014

Atina Eurolymp’ te yelkencilerimiz madalya aldı

athens logo14 – 20 Mart 2014 tarihleri arasında Atina, Yunanistan’ da düzenlenen “Athens Eurolymp Week” yarışlarında sporcularımız gelecek vaad eden sonuçlar aldı. Laser ve 470 sınıfı yarışları trapezoid rotada yapıldı ve bir kötü puan atmalı olarak değerlendi.

Athens Eurolymp 2014 team

Laser Standart sınıfında 48 sporcu arasında sekiz yarış sonunda Güney Can Kaptan birinci durumda [1-3-1-1-4-1-26-2] 13 puanla; Mustafa Çakır dokuzuncu durumda [32-16-3-2-11-26-3-11] 72 puanla; Onur Bilgen onuncu durumda [8-19-8-5-1-15-20-17] 73 puanla, Laser Radial sınıfında 18 sporcu arasında sekiz yarış sonunda Ecem Güzel üçüncü durumda [4-4-1-2-1-9-DSQ-5] 22 puanla, 470 sınıfında 27 tekne arasında sekiz yarış sonunda M. Sergen Birincioğlu – Tamer Emre Hasbay ekibi onuncu durumda [2-11-24-13-13-11-9-10] 69 puanla bugün (20 Mart) olimpik sınıflarda lider ilk on teknenin yarışacağı Addendum Q – umpired filo yarışı olarak yapılacak Madalya Yarışı’ nda mücadele etti.

atina ödül

GÜNEY CAN KAPTAN (GS) Madalya Yarışında 2. olarak genelde BİRİNCİ,                 ECEM GÜZEL (GS) de 2. olarak genelde İKİNCİ oldular.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Yelken Takımımızın diğer sonuçları:                                                                              Laser Standart 48 sporcu arasında Onur Bilgen 7., Mustafa Çakır 9., Mehmet Haliloğlu 14., Utku Gönener 18.;                                                                                                                      470 sınıfında 27 tekne arasında M. Sergen Birincioğlu – Tamer Emre Hasbay 10.,  Tora Kutoğlu – Abdullah Bağlıca 13., Beste Kaynakçı – Simge Serim 14., Halil Demirel – Fırat Şahin 17., Sırma Karaca – Selin Başeğmez 20., Onur Tok – Sami Uslu 22., Dünya Cengiz – Volkan Turan 25., Ali Kuriş – Can Akşit 26.   Laser Standart       Laser Radial       470

Takım liderliğini Mahmut Saral, antrenörlükleri Deniz Çınar ve Burçin Yılmaz yaptı.

atina guney 2 Aatina ecem A

 

GÜNEY CAN KAPTAN ve ECEM GÜZEL’ i  ve mücadele eden tüm yelken takımımızı, idareci ve çalıştırıcılarını kutlarız.

copyrighted20/03/2014 – 09.30                                        Fotoğraflar: Mahmut Saral

Reklamlar

18Mart

Olimpik yelkenciler Cadiz’ deydi

“Andalusian Olympic Week – Carnival Trophy” 27 Şubat – 03 Mart 2014 tarihleri arasında İspanya, Cadiz’ de gerçekleşti.

Son günü 15 ila 20 knt ile esen Güneydoğu rüzgarıyla yapılan yarışlarda Finn sınıfı olimpik sporcumuz Alican Kaynar Roman Teply antrenörlüğünde 26 tekne arasında 12 yarış sonunda ve üç ikincilik sıralaması ile üçüncü oldu. Cem Gözen de seriyi 11. olarak tamamladı.

alican cadiz

Aynı yarışta Laser Radial Sınıfı olimpik sporcumuz Nazlı Çağla Dönertaş ta Kemal Muslubaş antrenörlüğünde 40 tekne arasında 11 yarış sonunda dokuzuncu oldu.

Laser Standart sınıfında 60 tekne arasında mücadele eden Güneycan Kaptan da 12 yarış sonunda 17. olarak seriyi tamamladı.

Yurtdışı etkinlikleri 2014 TYF programında yer alan ve 14 – 20 Mart 2014 tarihlerinde Yunanistan’ da gerçekleşecek “Atina Eurolymp Haftası” ile devam ediyor. 470, Laser Standart ve Radial sınıflarında yarışacak Milli Takım sporcu duyurusu için lütfen tıklayın.

Milli Takım liderliğini TYF Sportif Koordinatörü Mahmut Saral, 470 sınıfında Deniz Çınar ve Laser sınıfında da Burçin Yılmaz antrenörlük yapacaklar.

Cadiz sporcularımızı kutlar, Atina yelken takımımıza bol şans dileriz…

04/03/2014 – 15.10