Günlük arşivler: 07 Kasım 2012

ISAF Rolex Dünyada Yılın Yelkencileri seçildi.

ISAF Rolex Dünyada Yılın Yelkencisi ödülllerinin sahipleri 06 Kasım 2012′ de İrlanda, Dublin’ de ISAF Yıllık Toplantısında 130 ülke milli otoritesinin oylarıyla belirlendi. Ödüller Rolex’ in sponsorluğunda 2001 yılından beri veriliyor. Oniki aylık bir performans kriteri ile bir sporcunun ulaşabileceği en yüksek onur olarak kabul görüyor.                               2012 adayları dört kadın ve beş erkek sporcudan oluştu.

             Ben Ainslie (GBR) ve Lijia Xu (CHN) 2012 ISAF Rolex Dünyada Yılın Yelkencileri seçildiler. Ainslie’ nin parlak geçmişi, onun ve Xu’ nun 2012 Londra Olimpiyatlarındaki unutulmaz başarılarını Olimpiyat Seyir Defterimizde paylaşmıştık.

Diğer adayları hatırlayalım:

Erkek
Mathew Belcher & Malcolm Page (AUS)
– Men’s 470 – London 2012 Olympic Gold Medallists, 2011 and 2012 World Champions & 2011-12 ISAF Sailing World Cup Champions
Nathan Outteridge & Iain Jensen (AUS) – 49er – London 2012 Olympic Gold Medallists & 2011 and 2012 World Champions
Loïck Peyron (FRA) – Outright Around the World Record
Tom Slingsby (AUS) – Laser – London 2012 Olympic Gold Medallist & 2011 and 2012 World Champion

Kadın
Tamara Echegoyen, Angela Pumariega and Sofía Toro (ESP) – Women’s Match Racing – London 2012 Olympic Gold Medallists
Helena Lucas (GBR) – 2.4mR – London 2012 Paralympic Gold Medallist and 2011-12 ISAF Sailing World Cup Champion
Saskia Sills (GBR) – RS:X – ISAF Youth Sailing World Champion & European Youth Champion

07/11/2012 – 19:35                                               Foto: Rolex/Kurt Arrigo

Reklamlar

TYF Bölge Kupası 3. Ayak başlıyor.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2012 yılı Faaliyet Programı’nda yer alan Bölge Kupası 3. Ayak Yarışları 08 – 11 Kasım 2012 tarihleri arasında Sinop, İstanbul, Gemlik / Bursa, Bodrum / Muğla ve İskenderun / Hatay olmak üzere toplam beş bölgede Optimist, Laser 4.7 ve Laser Radial sınıflarına açık olarak ve Laser Standart yarışları ise tüm bölgeler için İstanbul’da yapılacak. Dokuz yarış üzerinden sonuçlanması planlanan Yarışın programı:

08 Kasım 2012 Perşembe 13.00 – 20.00 Varış-Kayıtlar                                                          15.00 Yarış Kurulu Toplantısı                                                                                                      17.00 Kafile Başkanları ile Toplantı                                                                                                 09 Kasım 2012 Cuma 10.00 Sporcu ve Antrenörler Toplantısı                                              10.55 Yarışlar (İlk uyarı işareti)                                                                                                         10 Kasım 2012 Cumartesi  10.55 Yarışlar (İlk uyarı işareti)                                                         11 Kasım 2012 Pazar  10.55 Yarışlar (İlk uyarı işareti)                                                            14.00 Son uyarı işaretinin verileceği saat                                                                                  16.00 Ödül Töreni ve Kapanış

Bölge1 Giresun, Ordu, Rize, Samsun, Sinop ve Trabzon
Bölge2 Bartın, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Zonguldak
Bölge3 Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ ve Eskişehir
Bölge4 Aydın, Denizli, İzmir, Manisa ve Muğla
Bölge5 Adana, Adıyaman, Ankara , Antalya, Bitlis, Burdur, Hatay, Kırşehir, Isparta, Mersin, Şanlıurfa ve Van

Sinop’ ta Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü, İstanbul’ da Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi, Bursa’ da Gemlik Yelken Kulübü, Bodrum/Muğla’ da Bodrum Belediye Bodrum Spor Kulübü Yelken Şubesi, Hatay’ da İskenderun Yelken İhtisas Kulübü yarışlara ev sahipliği yapacak.

Çoklu sınıf katılımı nedeniyle Trapezoid Rota kullanılacağını düşünerek, Yarış Komitelerine ve Parkur Kuruculara destek olmak amacıyla Kısa Kısa sayfamıza yardımcı bilgiler ekledik.

Sporcularımıza, yarış komitelerimize, antrenörlerimize ve kulüplerimize keyifli ve başarılı yarışlar dileriz.

07/11/2012 – 12:00